5 dôvodov, prečo si vybrať drevenú podlahu

drevena podlaha
V dnešnej dobe máte k dispozícii obrovské množstvo podláh z rôznych materiálov. Jedno však majú spoločné. Snažia sa imitovať drevo. Prečo? Pretože drevená podlaha je nadčasová, luxusná a má výnimočný dizajn. Čítajte sa nami, prečo si vybrať práve drevenú podlahu.

Drevené podlahy sa nielen u nás, ale aj vo svete používajú snáď od nepamäti. Ľudia si ho vyberajú pre svoju dostupnosť a vlastnosti. V interiéri pôsobí prirodzene, do domovu vnáša teplo a výborne vyzerá roky. V prípade dreva si skutočne kupujete podlahu na celý život. Drevená podlaha ako jediná má možnosť renovácie.

Dizajn drevenej podlahy

Prirodzené a prírodné textúry dreva, farebné prevedenie. Jednoducho v tomto ohľade je drevo top. Okrem toho, drevené podlahy si viete vybrať v rôznych farebných variáciách a ľahko zladiť s celým interiérom. Aj slovenský trh ponúka širokú paletu nielen farieb, ale aj druhov dreva. Podlaha pôsobí luxusne a vyvážene. Drevená podlaha prispieva k pocitu harmónie, komfortu a tepla.

Tip: Do módy sa vracia herringbone – stromček: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/72-1-Podlahy-Herringbone-stromcek V prípade, ak si vyberiete tento tip dizajnu, trafili ste do čierneho. Okrem vzoru herringbone sa vracia aj vzor chevron.

Nadčasovosť podlahy

Opäť sa vraciame k vete Podlaha na celý život. Drevené podlahy boli, sú aj budú v kurze. Drevo je obľúbené pre svoj vzhľad a v našich domácnostiach má svoje miesto. V prípade výberu drevenej podlahy viete, že bude in aj o niekoľko rokov. A nie je vo svete dizajnu len módnym výstrelkom. Pri renovácii drevenej podlahy môžete zmeniť typ povrchovej úpravy dreva. Podlaha tak získa úplne iný dizajn.

Vybrať si môžete aj na našom e shope: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/76-1-Drevene-podlahy-na-sklade

Drevená podlaha z masívu

Renovácia

Drevená podlaha patrí medzi najtrvalejšie typy podlahy. V prípade poškodenia ju viete jednoducho zrenovovať. Zbrúsiť a opätovne nalakovať. Skvelé pri tom je, že viete zmeniť stupeň odlesku, či farby a zachováte textúru dreva. Niektorí výrobcovia drevených podláh majú možnosť renovácie aj trikrát. Po drevenej podlahe môžu skáskať ešte aj vaše vnúčatá. Ak nie ste zručný majster, pomôžu vám parketové štúdia. Pri výbere firmy na renováciu čítajte recenzie, pýtajte sa okolia.

Silný ako dub

V našom článku môžeme pozmeniť silný ako dubová podlaha. Drevené podlahy si viete vybrať z viacerých druhov dreva jaseň, buk alebo exotické typy drevín. Jasným víťazom však stále ostáva dub práve pre svoje vlastnosti. Jeho drevo je pevné a pružné. Niektoré národy ho dokonca považovali za mýtickú drevinu. Veľký výber dubových podláh nájdete na našom e shope: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/14-1-Drevene-podlahy/465-2-Masivne-dubove-podlahy/5/3028-Masivna-drevena-podlaha-Dub-4V-kartac-prirodny-olej

Starostlivosť

Drevené podlahy sú jednoduché na údržbu. Na trhu máte na výber veľké množstvo čistiacich prostriedkov určených na drevené podlahy. Odporúčame používať kvalitné mopy, ktoré nezanechávajú na podlahe veľké množstvo vody.  Ak patríte k ľuďom, ktorí radi využívajú parné mopy, buďte opatrní. Príliš veľa vody dreveným podlahám škodí. Ak chcete, aby vám podlaha vydržala čo najdlhšie, postačí aj vlhká handra.

Starostlivosť o drevenú podlahu

Ďalšie výhody

Drevené podlahy vám neponúkajú len 5 benefitov. Výhod je viac:

  • ekologická podlaha,
  • prirodzený vzhľad,
  • vhodnosť pre podlahové kúrenie,
  • vhodná pre alergikov,
  • čistenie bez chémie,
  • rozumná ivestícia.

Tip:

Vedeli ste, že nehnuteľnosti s drevenými podlahami sa predávajú rýchlejšie a za viac? Je to práve tým, že drevená podlaha stále patrí medzi lídrov v tejto oblasti. Nehnuteľnosti s drevenými podlahami patria medzi exkluzívne horúce tipy na trhu s realitami.

Ďalšie články