8 najčastejších otázok pri kúpe drevenej podlahy

drevene podlahy

Vo Vanes Slovakia sa podlahám venujeme už viac ako 25 rokov. Za ten čas sme sa stretli s rôznymi otázkami. V tomto článku vám vyberáme najčastejšie otázky, ktoré sa pýtate pri kúpe drevenej podlahy.

1. Ktorá podlaha je najlepšia? 

Presná odpoveď na túto otázku neexistuje, pretože každý z nás má inú predstavu a iné priority pri kúpe podlahy. Ďalším aspektom je náš osobný vkus.

 Za nás je ale najlepšou voľbou drevená podlaha. Práve pre jej vlastnosti. Drevená podlaha je príjemná na dotyk, ľahko sa udržiava a dá sa renovovať. Veľkú úlohu zohráva aj jej ekologický rozmer a dôraz na zdravie. 

2. Čím mám ošetrovať drevenú podlahu?

Vo všeobecnosti stačí čistá voda a mop. Prípadne môžete použiť prípravky určené na ošetrenie drevených podláh. Veľmi dôležité je, aby mop nebol mokrý, ale vlhký. Aj na našom e shope nájdete prípravky vhodné na čistenie drevenej podlahy. 

3. Aká je záruka na podlahy? 

Záruka vo všeobecnosti je zákonom daná  a to na 2 roky. Pri záruke zohráva úlohu veľa faktorov. Dôležité je, aby podlaha bola položená profesionálmi. Druhá vec je dodržiavanie postupov a návodov pri montáži podlahy. Iná záruka sa poskytuje pri podlahách položených v domácnostiach a  pri podlahách do komerčných budov. Pozor, ak sa podlaha poškodí pri padnutí ťažkého predmetu, ako napríklad hrniec, reklamácia nemusí byť uznaná. 

4. Potrebujem podložku pod podlahu? 

Podložku pod podlahu potrebujete v prípade, že podlahu pokladáte tzv. plávajúcim spôsobom. Každý kvalitný predajca vám vie poradiť, či pod daný typ podlahy potrebujete aj podložku. Podložky pod pod plávajúcu podlahu nájdete aj u nás na eshope.

5. Čo mám robiť, ak sa podlaha mechanicky poškodila? 

Pri niektorých výrobcoch podláh viete nájsť aj sady na opravu podláh. Je to jedno z rýchlych a lacnejších riešení. Sady nájdete aj na našom eshope.

V prípade niektorých typov podláh viete poškodenú lamelu vymeniť. Rozoberiete časť podlahy a poškodenú lamelu vymeníte. Ide to len pri podlahách položenách plávajúcim spôsobom. 

Ak je drevená podlaha poškodená na viacerých miestach, môžete je vybrúsiť a opätovne nalakovať. 

6. Aký je rozdiel medzi montážou click clack a lepením? 

Pri monáži click clack sa lamely do seba zacvaknú a netreba medzi spoj dávať lepidlo. Táto metóda sa používa napríklad pri plávajúcich podlahách. 

Pri lepenej podlahe je podlaha pevne spojená lepidlom. 

7. Prečo má jeden výrobca viacero cenových typov podláh? 

Aj výrobcovia podláh potrebujú predávať viacerým skupinám zákazníkov. Preto majú aj viacero cenových hladín podláh. Samozrejme, cena podlahy sa častokrát odráža ja na kvalite. Pri veľmi lacných podlahách nečakajte ani vysokú kvalitu. 

8. Ktorá podlaha je vhodná pre podlahové kúrenie?

Každá podlaha má iné vlastnosti a nie každá je vhodná pre podlahové kúrenie. Podlahám vhodným pre podlahové kúrenie sme sa venovali v článku: https://vanes.sk/ako-vybrat-podlahu-pre-podlahove-kurenie/

Náš tip

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Kontaktujte nás priamo cez formulár alebo email. Radi vám poradíme. 

Ďalšie články