Aká podlaha je vhodná do kuchyne

podlaha do kuchyne
Výber podlahy do kuchyne je náročnejší. V prvom rade si musíte uvedomiť, že podlaha v kuchyni patrí k najviac namáhaným podlahám v byte. Okrem toho musí byť odolná voči poškodeniu pri páde predmetov. Samozrejme, netreba zabudnúť na odolnosť voči vode. Pri výbere podlahy do kuchyne venujte adekvátnu pozornosť nielen dizajnu a kvalite, ale aj vlastnostiam. 
Podlahy v kuchyni

Výber podlahy v kuchyni má spĺňať niekoľko požiadaviek. V prvom rade je to estetika. Farba a dizajn by mali korešpondovať s kuchynskou linkou, prípadne iným nábytkom v kuchyni. Nezabúdajte prepojiť dizajn podlahy v kuchyni s ostatnými miestnosťami v interiéri. 

Druhá kapitola sú bezpečnosť a hygienické požiadavky. V prípade kuchyne počítajte s tým, že podlaha musí byť odolná voči mechanickému poškodeniu  a taktiež odolná voči vode. 

Práve v kuchyni je totižto podlaha v kontakte s vodou a inými tekutinami ako olej, ocot a podobne.

Na čo sa ale zabúda je, že podlaha v kuchyni by mala tlmiť náraz. Nie raz sa stane, že vám spadne hrniec, tanier, prípadne menší kuchynský spotrebič ako ručný mixér. Úlohou podlahy by malo byť stlmiť tento náraz a zamedziť poškodeniu spotrebiča. 

Kuchyňa spojená s obývačkou

V posledných rokoch prevláda na Slovensku trend kuchyne spojenej s obývačkou. Má to nesporne veľa výhod. V prípade spojenej obývacej izby s kuchyňou volíme jeden dizajn podlahy. Aj keď výber môže byť náročnejší, dobrí odborníci vám poradia. Pokojne sa na pýtajte, radi vám pomôžeme: https://www.kvalitne-podlahy.sk/.

Drevená podlaha

V prípade drevených podláh si dovolíme tvrdiť, že ide o lídra vo svojej oblasti. Drevenú podlahu môžete použiť v celom interiéri a aj po rokoch bude vyzerať dobre a bude in. Interiér bude pôsobiť teplo,  vyvážene a luxusne. Nespornou devízou je možnosť renovácie. V podstate si kupujete podlahu na celý život.

Benefity prináša aj alergikom, keďže sa minimálne nabíja statickou elektrinou a nepriťahuje prach. Nebojte sa použiť drevenú podlahu aj v kuchyni. Vsaďte na kvalitu a radu odborníkov. Veľký výber drevených podláh nájdete na našom e shope a s výberom vhodnej podlahy práve do kuchyne vám radi poradíme https://www.kvalitne-podlahy.sk/drevene-podlahy

Laminátová podlaha

Laminátová podlaha alebo na Slovensku známa ako plávajúca podlaha a je vhodná aj na použitie v kuchyni. Poskytuje nespočetné množstvo dizajnových variácií a farieb. Plusom je, že aj po rokoch farba nevybledne. Zachováva si konštantnú teplotu a pri chôdzi nepociťujeme chlad. Za hovorí aj jednoduchá údržba.

Pri jej výbere si však dávajte pozor na triedu kvality a siahajte po podlahách, ktoré sú odolné voči poškodeniu. V prípade laminátovej podlahy v kuchyni si radšej priplaťte. Pri poškodení sa síce nedá renovovať ako drevená podlaha, ale jej výmena je jednoduchá. Vodeodolné laminátové podlahy nájdete aj na našom e shope a s výberom vám ochotne pomôžeme: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/71-1-Laminatove-podlahy-vodeodolne

Vinylová podlaha

Pomaličky, ale isto sa dostávajú do popredia aj vinylové podlahy. V našom prípade hovoríme o kvalitnej vinylovej podlahe. Medzi jej výhody patria predovšetkým vysoká odolnosť voči poškodeniu a vode, čo v miestnosti ako kuchyňa oceníte. Dlhú dobu si zachováva pôvodnú farbu a je príjemná na dotyk. 

V dnešnej dobe si viete vybrať z veľkého množstva farebných prevedení a dizajnov. Aj pri tomto type podlahy sa zamerajte na kvalitu. Kvalitnú vinylovú podlahu si môžete vybrať aj u nás: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/64-1-Kompozitne-vinylove-podlahy/0/5/4084-Vodeodolna-kompozitna-podlaha-Kronostep-SPC-klik-Dub-Grey-Seal-Z186

Korková podlaha

Svoje miesto si nájde v domácnostiach zameraných ekologicky. Výhodou korkovej podlahy je zvuková a tepelná izolácia pomerne vysoká odolnosť voči poškodeniu. Opäť máte na výber z viacerých dekorov. Korkové podlahy si viete vybrať aj na našom e shope : https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/28-1-Korkove-podlahy/0/5/3972-Korkova-podlaha-Egger-COMFORT-Large-Dub-Aritao-Gray-EPC042

Rada na záver

Konečný výber podlahy do kuchyne je na vás. Nedajte sa zlákať minimálnou cenou a nechajte si poradiť od odborníkov.

V každom prípade, pri výbere podlahy do kuchyne myslite na pár detailov: 

  • rozmery kuchyne,
  • veľkosť rodiny,
  • dĺžka času stráveného v kuchyni,
  • dizajn kuchynskej linky a nábytku,
  • dizajn a štýl podláh a zariadenia v celom byte.

Ďalšie články