Ako chrániť podlahu pred poškriabaním

Ako chranitpodlahu pred poskriabanim

Podlaha nie je len dekoračným doplnkom vášho bývania. Je jeho dôležitou súčasťou a  vyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Bojíte sa, že sa vaša nová podlaha rýchlo zničí? Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu chrániť podlahu pred poškodením a pomôžu predísť prvým škrabancom. 

Správny výber podlahy

Zvoliť správny typ podlahy je úplne prvý a najjednoduchší krok. Pri kúpe novej podlahy sa zamyslite, ako veľmi bude namáhaná, či máte domáceho miláčika alebo deti. Každý typ podlahy je niečím špecifický. V každom prípade platí, že do kvalitnej podlahy sa oplatí investovať. Ako správne vybrať podlahu, sme sa venovali v článku: https://vanes.sk/ako-vybrat-podlahu/

Prevencia pred poškriabaním podlahy

Nepekným ryhám a škrabancom sa môžete veľmi jednoducho vyhnúť kúpou rohožky. Mnoho nečistôt sa do domácnosti prinesie práve z vonku. Sú častokrát ľudským okom neviditeľné, ale môžu narobiť peknú paseku na vašej podlahe. Častokrát si to uvedomíte, až pri prvých škrabancoch. Ako prvá je tak na rane podlaha vo vstupných miestnostiach, ale malé zrnká piesku sa veľmi rýchlo roznesú po celom byte. Preto je rohožka prvou prevenciou. 

Posúvanie nábytku

Presúvanie nábytku po podlahe bez akejkoľvek ochrany nie je dobrý nápad. Stačí posunúť len o maličký kúsok a škrabanec je na podlahe. V prípade presúvania nábytku ho radšej preneste. V prípade ťažkých kusov radšej poproste o pomoc, prípadne si pod nábytok vložte starý koberec alebo handru a presúvajte. Aj vaša chrbtica sa vám poďakuje.

Podložky pod nábytok

Použite samolepiace podložky pod nábytok. Skvelý tip v prípade nábytku, ktorý sa posúva často ako napríklad stoličky. Stoličku posúvame častejšie, ako si myslíme. Pri sadaní za stôl aj pri vstávaní od stola. 

V prípade kancelárskych stoličiek v pracovni alebo v detskej izbe existujú špeciálne podložky.

Pozor na krb

Krb je v domácnosti krásny a štýlový doplnok. Predovšetkým počas chladných večerov. Opäť myslite na to, ako chrániť priestor pred krbom. Zakúpením vhodnej podložky pred krb zabránite hotovej katastrofe na podlahe. 

Čo urobiť, ak už škrabanec na podlahe je? 

Ak sa vám predsa len nejaký škrabanec objaví, treba ho opraviť. Niektoré typy podláh je možné opraviť pomocou opravných sád na podlahy.

V prípade, ak si neviete poradiť sami, obráťte sa na odborníkov. 

Ďalšie články