Akú podlahu vybrať do detskej izby

podlaha do detskej izby

Premýšľate nad vhodnou podlahou do detskej izby? Výber nie je ľahký, pretože deti trávia na podlahe najviac času. Akú vybrať si prečítate v našom článku. 

Základné parametre

Skôr, ako sa vyberiete na nákup novej podlahy do detskej izby, dajte si dokopy zopár faktov. V prvom rade – vek dieťaťa. Čím menšie, tým viac času strávi na podlahe. Detská izba je bojisko a musí toho veľa zniesť. Opäť platí staré známe – investujte do kvality. A myslite na hluk, ktorý deti vyrobia. Rýchlo a často. Okrem toho musí byť teplá, mäkká a ľahko udržiavateľná. 

Drevená podlaha

Klasika, ktorou nič nepokazíte. Drevo prináša do interiéru teplo a je príjemné na dotyk pri chôdzi. Prispieva k zdravej atmosfére v detskej izbe. Okrem toho sa ľahko čistí a udržiava. Drevené podlahy sú pomerne odolné. Ak však neodolajú ostrým hranám hračiek alebo kolesám autíčkom, veľmi ľahko sa dajú zrekonštruovať. Drevenú podlahu odporúčame do detskej izby. Stačí vsadiť na kvalitu. 

Široký výber drevených podláh nájdete na našom e shope a s výberom vám radi pomôžeme https://www.kvalitne-podlahy.sk/drevene-podlahy

Vinylová podlaha

Pri vinylovej podlahe investujte do kvality. Lacné náhrady vinylu nie sú vhodné do detskej izby. V prípade kvalitnej vinylovej podlahy ju môžete použiť do detskej izby. Veľmi jednoducho sa udržiava, je vysoko odolná voči zašpineniu a vode. Okrem toho je vinyl mäkký a dobre hreje. Je to výborná voľba v prípade malých detí.

Ak ste sa rozhodli pre vinylovú podlahu, veľký výber nájdete aj u nás: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/64-1-Kompozitne-vinylove-podlahy

Korková podlaha

Korková podlaha je dobrý výber do detskej izby. Je prirodzene antibakteriálna, ľahko sa udržuje a nevybledne. Jej nevýhodou je, že sa rýchlejšie poškodí. V prípade, ak máte malé deti, môže ísť len o dočasné riešenie. Na trhu je však široký výber detských podložiek, ktoré zabránia poškodeniu. 

Rôzne typy korkových podláh ponúkame na eshope: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/28-1-Korkove-podlahy

Laminátová podlaha

Výhodou laminátovej podlahy je nižšia cena. Tento typ podlahy sa hodí skôr k starším deťom, ktoré na zemi netrávia toľko času. Je menej odolná voči poškodeniu ako predošlé podlahy. Ak si ju vyberiete k menším deťom, považujte ju za dočasnú podlahu. 

Laminátové podlahy rôznych farieb a vzorov nájdete aj u nás, stačí si len vybrať: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/71-1-Laminatove-podlahy-vodeodolne

Detská izba je miestnosť, v ktorej deti trávia najviac času a mali by sa tam cítiť dobre. Pri výbere podlahy do detskej izby myslite na to, že pri malých deťoch hrozí väčšie poškodenie a je možné, že podlahu budete časom meniť, v prípade drevenej podlahy bude stačiť prebrúsenie. Podlahu do detskej izby nevyberajte podľa ceny, ale kvality a použitých materiálov.  

Ďalšie články