Drevené parkety – nestarnúca klasika

drevené parkety (1)

Označenie parkety v dnešnej dobe slúži na takmer všetky typy drevených podláh. V minulosti sme ich poznali len ako vzor herringbone alebo chevron. V predajniach nájdete viacero druhov, ktoré sa líšia šírkou lamiel alebo spôsobom opracovania. 

Drevené parkety symbolizujú pokoj a doma vám vytvoria útulnú atmosféru. Sú symbolom kvality a v interiéri vyzdvihujú prirodzenú krásu dreva. Patria medzi najobľúbenejšie typy podláh, a to zaslúžene. 

Výhody drevených parkiet

Životnosť a renovácia 

Ked’ sa rozhodnete investovať do podlahy z dreva, kupujete si podlahu na celý život. Základnou výhodou drevených podláh je ich renovácia. Samozrejme, drevo je vysoko odolný materiál. Do renovácie drevených parkiet sa teda môžete pustiť vtedy, keď sú na viacerých miestach viditeľne poškodené. 

Dizajn 

Ďalšou výhodou drevených parkiet a drevených podláh je ich vzhľad. Zvýrazňujú krásne textúry dreva. Vďaka druhu dreva a spôsobu spracovania si viete vybrať z viacerých farebných variantov. Jednoducho ich tak zladíte k celému interiéru. Sofistikovane viete vyzdvihnúť pozitíva jednotlivých miestností. Ak sa pohráte so vzorom, môžete vsadiť na klasiku v štýle chevron alebo herringbone. Práve tieto vzory sa v posledných rokoch tešia mimoriadnemu záujmu. 

Premyslenou hrou farieb dokážete v interiéri zázraky a nevytvoríte bývanie, ale vytvoríte domov.

Vodeodolnosť

Áno, čítate dobre. Vodeodolné drevené parkety. Prevratný produkt na našom eshope. Tieto podlahy sú dokonca vhodné aj do kúpeľne, pretože sú odolné voči vyliatej aj striekajúcej vode. Do sprchového kúta ich síce nedáte, ale kompletne do celého bytu áno. Oceníte to hlavne ak máte malé deti alebo domáceho miláčika.

Jednoduchá údržba

Drevené parkety sú jednoduché na údržbu. Na výber máte veľké množstvo produktov na starostlivosť. Stačí si len vybrať. Na čistenie neodporúčame parné mopy, drevenú podlahu by mohli poškodiť. Investujte do kvalitného mopu, prípadne handry na podlahu. Príliš veľa vody môže podlahám škodiť. 

Vhodné pre alergikov

Drevo a drevené parkety majú silné antistatické vlastnosti. To znamená, že prirodzene odpudzujú prach. Pri výbere drevených parkiet do bytu s alergikom odporúčame dubové parkety. Parkety z exotického dreva môžu byť ošetrené rôznymi prípravkami, ktoré pre alergika nemusia byť vhodné. 

Prečo sú drevené parkety nestarnúca klasika? 

Používajú sa storočia. Drevo ako prírodný materiál bol obľúbený už u našich predkov. Skúste si spomenúť na poslednú návštevu zámku. Aká tam bola podlaha? A je tam doteraz.

Kúpou drevených parkiet investujete do skutočne krásneho a kvalitného bývania. Vytvoríte útulný a teplý domov, ktorý vám vydrží desaťročia. Okrem toho sú všetky druhy podláh nadčasové a nie sú len módnym výstrelkom. 

Ak ste sa rozhodli pre kúpu drevených parkiet, odporúčame vám navštíviť priamo predajňu alebo showroom. Prečo? Výhody sme spísali v našom článku Dôvody, prečo navštíviť predajňu podláh.

Ďalšie články