Ekologické podlahy

ekologicke podlahy 3

Trendom v oblasti podláh pre rok 2023 sú ekologické podlahy. Okrem ekológie sa veľa hovorí o trvalo udržateľných materiáloch. Mnoho našich zákazníkov premýšľa týmto smerom. Ak zvažujú kúpu podlahy, neriešia jej cenu, ale aj životnosť, renováciu a ekologický rozmer. 

Trvalo udržateľné podlahy

Hovoríme o podlahách, po ktorých budú skákať aj vaše vnúčatá. V tomto prípade voľte kvalitné drevené podlahy, ktoré ponúkajú možnosť renovácie. Poškodené dosky je možné vymeniť aj jednotlivo. V prípade väčšieho poškodenia stačí prebrúsiť, nalakovať a podlaha je ako nová. 

Nájdete ich v rôznych prevedeniach a odtieňoch dreva. Dokážete ich zladiť so zvyškom interiéru. Dokonale vytvoria atmosféru teplého domova. Ako? Drevo je prírodný materiál. Do príbytkov si ho dávame už niekoľko storočí. Netreba zabúdať, že drevo je obnoviteľný zdroj.

Na trhu sa dokonca objavila aj vodeodolné hybridné podlahy. Tento typ drevenej podlahy je vhodný aj do kúpeľne. 

Nedajte sa odradiť cenou. Podlahu si kupujete na celý život. V prípade drvenej podlahy zvyšujete aj trhovú hodnotu nehnuteľnosti. 

Ekologické podlahy

Ekologická vinylová podlaha

Pri vinylových podlahách nájdete aj ekologické kúsky. Niektoré továrne používajú na výrobu novej podlahy recyklovaný odpad z výroby. Niektoré používajú recyklované materiály a obnoviteľné zdroje. 

Aj vinylové podlahy vám prinášajú veľké množstvo dizajnov. Na trhu nájde aj rôzne farebné prevedenia. Veľkým plusom je aj odolnosť vinylových podláh

Korkové podlahy

Trojicu uzatvárajú korkové podlahy. Sú 100% recyklovateľné, obnoviteľné a biologicky rozložiteľné. Mnohých zákazníkov oslovia cenou. Za prednosť považujeme aj estetické prevedenie podlahy. Zaujímavosťou je, že korkové podlahy nešíria oheň. 

Zdravie začína od podlahy

A na to by ste mali myslieť pri výbere podlahy pre váš domov. Mnoho ľudí si to ani neuvedomuje. Ale podlaha je základ našich domov a príbytkov. Aj medzi podlahami sa nájdu ”čierne ovce”. Teda podlahy, ktoré môžu vylučovať rôzne mikročastice a výpary. Zamyslite sa, či podlaha nie je príčinou vašej migrény. 

Podlahu vyberajte s rozumom. Cena nie je prvý smerodajný údaj. Dôležitá je kvalita a použité materiály. Riaďte sa heslom: “Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.” 

Druhou stranou mince je trvácnosť príliš lacnej podlahy zo supermarketu. Aká je jej životnosť? Skutočne ste ušetrili alebo ju idete po pár rokoch meniť? Koľko vás to bude stáť?

Ďalšie články