Mýty a fakty o drevených podlahách

drevené podlahy

Viac ako 25 rokov pracujeme u nás vo firme s drevenými podlahami. A za tých 25 rokov sme dozvedeli niekoľko mýtov o drevených podlahách. Poďte si s nami prečítať tie, s ktorými sa stretávame najčastejšie. 

  1. Drevené podlahy majú krátku životnosť

Pri tomto mýte len neveriacky krútime hlavami. Drevené podlahy patria k historicky najpoužívanejším podlahám. V mnohých starých budovách nájdete pôvodné drevené podlahy. 

Pri kvalitnej starostlivosti si kupujete podlahu na celý život. Dôležité je pripomenúť, že drevenú podlahu viete renovovať. 

  1. Výberom najlacnejšej ponuky ušetrím 

Samozrejme, mnoho klientov hľadá lacnejšie alternatívy. Pri dreve sa však neoplatí šetriť. Ak ste pevne rozhodnutý, že vo svojom interiéri použijete drevenú podlahu, investujte do kvality. A tá sa prejaví aj v cene použitého materiálu.  Stále myslite na to, že pri drevených podlahách si nekupujete podlahu na pár rokov.https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/14-1-Drevene-podlahy/0/5/3729-Drevena-podlaha-sconto-Dub-parketovy-vzor-lakovana-klik

  1. Drevená podlaha nie je vhodná pre podlahové kúrenie

Ale je. Stačí si vybrať typ drevenej podlahy vhodný pre podlahové kúrenie. V dnešnej dobe nájdete veľký výber podláh vhodných aj pre podlahové kúrenie. U nás vo Vanes Slovakia si viete skutočne vybrať.https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/76-1-Drevene-podlahy-na-sklade

  1. Drevenú podlahu môžu zničiť škodci

Opäť jeden z mýtov, pri ktorom nám zdvihe kútiky úst. Drevené  podlahy prešli modernou technologickou úpravou. Žiadne parazity, škodci ani huby a plesne v nich nie sú. A, drevené podlahy dokonca odporúčame aj detských izieb. 

  1. Vysoký lesk  = odolnejší povrch 

Drevená podlaha s vysokým leskom nie je odolnejšia. Rozdiel je len v estetickej funkcii. Na druhej strane, môže sa stať, že keď si kúpite drevenú podlahu s vysokým leskom  na miestach, kde je najviac namáhaná, stratí svoj lesk. V prípade pololesklých alebo matných podláh sa táto možnosť eliminuje. Ako bonus,  na pololesklých a matných podlahách je menej vidieť prach a nečistoty. 

Ďalšie články