Podlaha a rôzne štýly interiéru

Podlahy do interieru

Máte svoj obľúbený štýl interiéru a potrebovali by ste k nemu zladiť podlahu? Nič nie je nemožné. V našom článku vám poradíme, ako na to. Prečítajte si, aké typy a farby podlahy sa vám hodia k vášmu obľúbenému štýlu. 

Prírodný interiér

Jeden z najpopulárnejších štýlov interieru. Základnou esenciou sú prírodné materiály a plno kvetov a zelene. Farby sú zemité, prevládajú jemné odtiene hnedej a zelenej, bez výrazných podtónov. Presné línie sú v interiéri potlačené. Z dekorácií prevládajú doplnky z prírodných materiálov, ako sú ľan, slama, konope a drevo.

Do takého typu interiéru sa hodí jedine drevená podlaha. Tá ponúka veľa variácií, čo sa týka farieb aj prevedenia. V posledných rokoch sa na popredných priečkach držia podlahy v štýle chevron a herringbone.

Pri drevených podlahách si viete vybrať jemné bledé farebné odtiene. Prípadne, ak chcete skutočne len drevenú podlahu, môžete skúsiť Dub Unico

Prírodný interiér

Provensálsky interiér

Provensálsky štýl je veľmi obľúbený aj u nás. Atmosférou sa ocitne na francúzskom vidieku. Základom sú jemné pastelové farby a odtiene bielej. K najobľúbenejším patria smotanová, slonia kosť a maslová. Čisto biela môže pôsobiť sterilne. A doplnky s levanduľou. 

Pri podlahe siahajte po drevených podlahách v prírodnej alebo bledej farbe. Stačí pridať tradičný provensálsky nábytok a doplnky. S doplnkami opatrne, miestnosti by mohli pôsobiť neusporiadaným dojmom. 

provensalsky interier
Provensálsky interiér

Škandinávsky interiér

Škandinávske interiéry nájdete hojne aj v našich končinách. Môžeme ho zaradiť k minimalistickým štýlom interiéru. Dôležitú úlohu má drevo. Preto vyberajte drevený nábytok a aj drevené podlahy. Ako doplnky skvelo poslúžia rôzne deky, koberčeky alebo obrazy a vankúše. Práve dekorácie mu dodajú útulnosť a atmosféru domova.  

Industriálny interiér

Tehly, surové omietky, loftové byty a štýlové bývanie. To je industriálny štýl. Veľmi obľúbený aj u nás prevažne mladšou generáciou. Dizajnový nábytok dotvára jeho výnimočnú atmosféru. 

Nerozlučnou dvojicou je spojenie kov a drevo. Kov predstavuje studený a chladný element, preto teplo dotvárame drevom. Do industriálneho interiéru pokojne položte drevené podlahy. Pri výbere farieb voľte neutrálne odtiene. 

Industrialny interier
Industriálny interiér

Rustikálny interiér

Nájdete ho aj u nás. Avšak, buďte opatrní pri výbere nábytku, podlahy aj doplnkov. Jendoznačne potrebujete ruku dizajnéra. Inak si koledujte o dizajnovú katastrofu. 

Vyberajte len originálny nábytok. Základ rustikálnych interiérov tvorí masívne drevo. A drevené podlahy. Drevo, kameň a prírodné neutrálne farby. Pridajte doplnky a vytvoríte krásny domov. 

Rada na záver

Pri akomkoľvek type interiéru požiadajte o pomoc dizajnéra. Dizajn má v oku a vie vám výborne poradiť. Okrem vhodných doplnkov a nábytku vie, aká podlaha sa k danému typu hodí. A čo je dôležité, nezabúdajte na kvalitu. V prípade podlahy to platí dvojnásobne. 

Ďalšie články