Podlahy so vzorom Chevron a Herringbone

herringbone a chevron

Aký je medzi nimi rozdiel? 

Podlahy so vzorom patria k top trendom aj tomto roku. Vzory Chevron a Herringbon na prvý pohľad vyzerajú rovnako, ale sú medzi nimi rozdiely. Oba typy podláh sú esticky veľmi pekné a interiéru dodávajú špecifický vzhľad

História týchto parketových vzorov siaha do 16. storočia. Bohatí aristokrati ich používali vo svojich príbytkoch. Prvé zaznamenané použitie takto položenej podlahy môžete vidieť vo Francúzsku na zámku Chateau de Fontainebleau. Aký je rozdiel medzi týmito dvoma vzormi? Čítajte ďalej. 

Podlahy Herringbone

Herrigbone alebo vzor rybia kosť je veľmi populárny  a vyhľadávaný. Patrí k tradičným štýlom kladenia podláh. Podlahové bloky sú menšie ako bežné drevené dosky a sú navrhnuté tak, aby tvorili tzv. cik cak vzor. Koniec dosiek je rezaný v uhle 90 stupňov. 

Samotný názov Herringbobe vznikol na základe podobnosti so štruktúrou rybej kosti.

V posledných rokoch sa tento vzor používa nielen pri drevených podlahách, ale aj v interiéri obkladov, dlaždiciach alebo dokonca v textilnom priemysle. 

Vzor Herringbone nájdete aj v na našom eshope v rôznych farebných prevedeniach Herringbone.

Podlahy Chevron 

Vzor Chevron alebo obrátený vzor písmena V, pričom každá strana sa stretáva v určitom bode. Koniec dosiek je rezaný pod uhlom 45 stupňov. Pri spojoch líšt tak vytvára rovnú čiaru a nie cik cak.

Prvý krát bol tento vzor použitý na keramike na ostrove Kréta a na podlahách sa začal používať v 16. storočí. 

Podlahy so vzorom Chevron kúpite aj u nás – Chevron.

Podlahy so vzorom Herringbone a Chevron za posledné roky získali na popularite. Sú nadčasové, štýlové a skvelo sa hodia do každého typu interiéru. Obe sa nesú v duchu krásnych parketových podláh, kde sa jednotlivé kúsky dreva skladajú do geometrickej mozaiky.

Ďalšie články