Trendy podlahy v roku 2022

trendy 2022

Trendy v oblasti podláh sa v priebehu rokov menia. Nové technológie nám umožňujú väčšie množstvo dizajnov. Jeden materiál však ostáva top jednotkou na trhu už niekoľko rokov. A to je drevo. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré typy a dizajny drevených podláh sú trendy aj v roku 2022.

Drevené podlahy Smokey

Každý typy drevenej podlahy prechádza procesom morenia. V tomto prípade hovoríme o tmavých podlahách s bohatou farbou a textúrou. Drevo sa prechádza procesom, ktorý mu dodáva tmavú farbu a zvýrazní jeho prirodzené textúry. Dosiahne sa tým oveľa atraktívnejší a luxusnejší vzhľad. Obzvlášť pri dubových podlahách. Tmavé podlahy krásne vyniknú vo veľkých priestoroch. Farebný kontrast vytvárajú s nábytkom v bledých farbách.

Bielené drevené podlahy

Skvelá voľba pre všetkých, ktorí chcú mať svetlú drevenú podlahu. Bielenie dodáva podlahe jaseňovo biely vzhľad a zachováva prirodzenú štruktúru dreva. Podlaha získa jemnejší a hladší vzhľad a nestráca čaro a krásu prírodného dreva. Skvelou voľbou je pre interiéry dizajnované vidieckym štýlom. Svetlé podlahy dokážu opricky zväčšiť priestor. pri správnej kkombinácii s nábytkom dokážete vytvoriť útulný domov. pri svetlých podlahách si dávajte pozor, aby nábytok nebol v bielej alebo príliš svetlej farbe. Priestor môže potom vyzerať sterilne.

U nás viete kúpiť aj prirodzene bielu podlahu Jaseň Paltinium Grande: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/14-1-Drevene-podlahy/0/5/1254-Drevena-podlaha-Jasen-Platinium-Grande-matny-lak-kartac-4V-14x180x2200

Prírodné farby

Trend drevených podláh s prirodzenou farbou sa drží v rebríčku už roky. V tomto prípade vsádzate na istotu, pretože tento trend nemá tendenciu zmiznúť. Momentálne sa presadzuje udržateľnosť v každom aspekte života, a preto trend prírodných farieb bude nejaký čas pokračovať. 

Na našom e shope si môžete vybrať napríklad drevenú  podlahu Sconto Dub Various : https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/14-1-Drevene-podlahy/0/5/3254-Sconto-Dub-Various-drevena-podlaha-14-mm-olejovana-klik

Drevené trendy podlahy so vzormi

Klasické položenie podláh je super trendy, ale do popredia sa dostávajú vzory. Predovšetkým Herringbone a Chevron. V tomto prípade už hovoríme o dekoratívnej drevenej podlahe, ktorá dodá akcent v interiéri. Jednoducho nestarnúca klasika hlási svoj veľký comeback. Zatiaľ to vyzerá na top trend v roku 2022. 

Tento typ podlahy nájdete na našom e shope, stačí si len vybrať: https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/72-1-Podlahy-Herringbone-stromcek

Podlahy so vzorom opotrebovania

Opäť jeden z trendov, ktorý sa drží na špičke už roky a ešte dlho bude. Prináša do miestnosti rustikálny vzhľad. Môžete si vybrať recyklovanú podlahu alebo podlahu s umelým vzhľadom opotrebenia. Podlaha nestráca na kvalite, práve a získate výnimočný dizajn.  

Šedé parketové trendy podlahy

Staré známe parkety, ktorých popularita stúpa a pomaličky sa dostávajú na vrchol. Zmena nastala pri farebnej škále, kde sa odkláňa od klasických prírodných farieb k odtieňom šedej a béžovej. 

Napríklad Herringbone Dub Flaming https:https://www.kvalitne-podlahy.sk/podlahy-terasy/eshop/72-1-Podlahy-Herringbone-stromcek/0/5/4254-Kompozitna-podlaha-Herringbone-Dub-Flaming-2075H-s-original-podlozkou

Posledné roky sa v interiérovom dizajne zaznamenáva návrat k prírodným materiálom. Výberom drevenej podlahy nič nepokazíte. Okrem toho má drevená podlaha veľa výhod. Zvýši hodnotu vášho bývania, získate luxusný a jedinečný vzhľad. Skutočne ľahko sa čistí a udržuje. Investíciou do kvalitnej drevenej podlahy získate podlahu na celý život. 

Ďalšie články